CPVC 8125 NSF
PVC Special Grade Glue CPVC 8125 NSF
| Product code | CPVC 8125 NSF |
|---|---|
| Viscosity | Heavy Bodied |
| Shelf life | 3 YEARS |
| Standard | ASTM D-2235 |
| Package | 946ml/473ml/237ml/118ml |
| / | / |
| Max Pipe Size | 12" (300mm) |
| VOC | Low VOC |
| / | / |
| Color | Grey |
| Product code | CPVC 8125 NSF |
|---|---|
| Viscosity | Heavy Bodied |
| Shelf life | 3 YEARS |
| Standard | ASTM D-2235 |
| Package | 946ml/473ml/237ml/118ml |
| / | / |
| Max Pipe Size | 12" (300mm) |
| VOC | Low VOC |
| / | / |
| Color | Grey |