PVC 3011
PVC Regular Grade Glue PVC 3011
| Product code | PVC 3011 |
|---|---|
| Viscosity | Medium Bodied |
| Shelf life | 3 YEARS |
| Standard | ASTM D-2564 QB/T2568-2002 DIN |
| Package | 946ml/473ml/237ml/118ml |
| / | / |
| Max Pipe Size | 6" (160mm) |
| VOC | / |
| / | / |
| Color | CLEAR |
| Product code | PVC 3011 |
|---|---|
| Viscosity | Medium Bodied |
| Shelf life | 3 YEARS |
| Standard | ASTM D-2564 QB/T2568-2002 DIN |
| Package | 946ml/473ml/237ml/118ml |
| / | / |
| Max Pipe Size | 6" (160mm) |
| VOC | / |
| / | / |
| Color | CLEAR |